chemobit logo 1

  • Home
  • Płyty bezazbestowe

Płyty bezazbestowe włóknisto-elastomerowe

CHEMSTIL 100 - jest ekonomiczną płytą uszczelniającą bezazbestową na bazie włókien organicznych, powiązanych kauczukiem NBR. Charakteryzuje się dużą elastycznością. Powierzchnie płyty są pokryte powłoką antyadhezyjną zapobiegająca przywieraniu do przylgi. Kolor zielono-żółty.

Zastosowanie:

Odpowiednia do stosowania do wody, słabych roztworów chemicznych, rozpuszczalników, alkoholi, obojętnych gazów technicznych.- płyta przeznaczona do stosowania w niskoprężnych aplikacjach statycznych.

Dane techniczne:

ParametrWARTOŚĆ
Temperatura maksymalna 210°C
Temperatura pracy ciągłej 150°C
Ciśnienie maksymalne / pracy ciągłej 40 / 20 bar
   

 

CHEMSTIL 200 - płyta bezazbestowa na bazie włókien aramidowych (KEVLAR), powiązanych kauczukiem NBR. Charakteryzuje się dużą elastycznością. Powierzchnie płyty są pokryte powłoką antyadhezyjną zapobiegająca przywieraniu do przylgi

Zastosowanie:

Odpowiednia do stosowania do wody, niskoprężnej pary, olejów roślinnych, produktów ropopochodnych, słabych roztworów chemicznych.

Dane techniczne:

ParametrWARTOŚĆ
Temperatura maksymalna 350°C
Temperatura pracy ciągłej 230°C, para 200°C
Ciśnienie maksymalne / pracy ciągłej 80 bar
   

 

CHEMSTIL 400 - płyta bezazbestowa na bazie włókien węglowych i nieorganicznych powiązanych wysokotemperaturowym elastomerem. Powierzchnie płyty są pokryte powłoką antyadhezyjną zapobiegająca przywieraniu do przylgi

Zastosowanie:
płyta przeznaczona do stosowania w aplikacjach statycznych w połączeniach kołnierzowych i podziałowych w podwyższonych  temperaturach i ciśnieniach. Odpowiednia do stosowania do wody, pary, produktów ropopochodnych i chemicznych. Szczególna odporność na roztwory zasadowe.

Dane techniczne:

ParametrWARTOŚĆ
Temperatura maksymalna 400°C
Temperatura pracy ciągłej 250°C
Ciśnienie maksymalne / pracy ciągłej 100 bar

 

CHEMSTIL 450 - płyta bezazbestową na bazie włókien węglowych i nieorganicznych oraz grafitu, powiązanych wysokotemperaturowym elastomerem. Powierzchnie płyty są pokryte powłoką antyadhezyjną zapobiegająca przywieraniu do przylgi

Zastosowanie:
płyta przeznaczona do stosowania w aplikacjach statycznych w połączeniach kołnierzowych i podziałowych w podwyższonych  temperaturach i ciśnieniach. Odpowiednia do stosowania do wody, pary, produktów ropopochodnych i średnio agresywnych roztworów chemicznych.

Dane techniczne:

ParametrWARTOŚĆ
Temperatura maksymalna 450°C
Temperatura pracy ciągłej 330°C
Ciśnienie maksymalne / pracy ciągłej 120 bar

 

CHEMSTIL PATENTA - jest wysokiej jakości płytą uszczelniającą, bezazbestową na bazie włókien nieorganicznych powiązanych wysokotemperaturowym, wielocząsteczkowym elastomerem HNBR. Powierzchnie płyty są pokryte powłoką antyadhezyjną zapobiegającą przywieraniu do przylgi.

Zastosowanie:
płyta przeznaczona do stosowania w aplikacjach statycznych w połączeniach kołnierzowych i podziałowych w podwyższonych  temperaturach i ciśnieniach. Szczególnie polecana do pary, wody, produktów ropopochodnych, alkoholi, paliw, średnio agresywnych roztworów chemicznych.

Dane techniczne:

PARAMETRWARTOŚĆ
Temperatura maksymalna 450°C
Temperatura pracy ciągłej 400°C, para 350°C
Ciśnienie maksymalne / pracy ciągłej 130 bar

 

POWER®gasket 200 -bezazbestowa płyta syntetyczna wyprodukowana na bazie włókien aramidowych  z wypełniaczem mineralnym, spoiwo: mieszanka kauczukowa typu NBR ( nitryl rubber). Powierzchnia płyty wykonana w technologii zabezpieczającej uszczelki przed przyleganiem do kołnierzy.

Zastosowanie:
Do pracy w średnim zakresie ciśnień I temperatur. Zalecana na powietrze , roztwory soli, wodę, parę niskoprężną, słabe kwasy organiczne i nieorganiczne, zasady, roztwory petrochemiczne, oleje roślinne i syntetyczne, rozpuszczalniki chlorowcowe i alifatyczne, gazy chłodnicze i inne chemikalia.

Dane techniczne:

PARAMETRWARTOŚĆ
Temperatura maksymalna pracy do +400°C
Temperatura robocza +240°C
Ciśnienie maksymalne pracy do 110 bar
Ciśnienie robocze 50 bar

 

POWER®gasket 300 bezazbestowa płyta syntetyczna wykonana z włókien aramidowych, wypełniaczy mineralnych, spojona  elastomerami kauczukowymi typu NBR ( nitryl rubber). Powierzchnia płyty jest wykończona w sposób, który zapobiega przyleganiu uszczelek do kołnierzy. Doskonale znosi wysokie ciśnienia z zakresu roboczego.

Zastosowanie:
Średnie i wysokie ciśnienie oraz temperatury. Zalecana na powietrze , roztwory soli, wodę, parę niskoprężną, słabe kwasy organiczne I nieorganiczne, zasady, roztwory petrochemiczne, oleje roślinne i syntetyczne, rozpuszczalniki chlorowcowe i alifatyczne, gazy chłodnicze i inne chemikalia.

Dane techniczne:

PARAMETRWARTOŚĆ
Temperatura maksymalna pracy do +400°C
Temperatura robocza +260°C
Ciśnienie maksymalne pracy do 110 bar
Ciśnienie robocze 80 bar

budynek4

Chemobit Sp. z o.o.

ul. Poznańska 42 A
59-220 Legnica
POLSKA

NIP: 8941014317

REGON: 930483872

 

T: +48 76-723-36-45

F: +48 76-723-36-49

E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.